- +
- +
DİREKT REZERVASYON WEB SİTESİNE ÖZEL FİYATLAR
Websitesi için indirim kodu
Web’e özel fırsatlar:
  • Oda fiyatınızda %15’e varan ekstra indirim
  • Konaklama süresince bir defa ücretsiz 3 parça kuru temizleme
  • Otel müsaitliği doğrultusunda saat 14:00’a kadar geç çıkış imkanı
  • 7 gece ve üzeri rezervasyonlarda ücretsiz tek yön havalimanı transferi
FIRSAT KODU “SAVE15”

Afiya Spa

Afiya Spa

Osmanlı gündelik yaşamının önemli bir tezahürü olan hamamlar, temizlik ve yıkanma kültürü kadar ritüelleriyle de konuklarına farklı deneyimler yaşatıyor. Afiya Spa, Osmanlı’dan günümüze kadar süregelen gelenekleri, çağımız gereksinimleri ile harmanlayarak misafirlerine taşıyor. Afiya Spa sizi Türk Hamamı, sauna ve buhar odası, kar çeşmesi, kapalı yüzme havuzu, fitness alanı, masaj ve cilt bakım odaları ile karşılıyor.

Çok geniş bir masaj menüsü sunan Afiya Spa, ayrıca misafirlerimize, en kaliteli ürünler ve deneyimli kadrosu ile cilt ve vücut bakımı hizmetleri de sunuyor. Erkekler için 08:00 – 15:00 kadınlar için ise 15:30 – 22:00 saatleri arasında hizmet veren Afiya Spa, çiftler ve ailelere özel olarak 22:00 – 24:00 saatleri arasında özel kullanım imkanı da sunuyor. (2 saatlik özel kullanım, ekstra ücretlendirilmektedir) Fitness alanı 06:00 - 08:00 saatleri arasında sadece kadınlar için hizmet vermektedir.

Kapalı yüzme havuzunda bone kullanımı zorunludur. Boneye ihtiyaç duyan misafirler otelin Afiya Spa'sından temin edebilmekte olup ekstra ücrete tabiidir. 

 

Geleneksel Türk Hamamı

Kese ve Köpük Masajı

Kese ve köpük uygulaması bütün vücudun keselenerek ölü derilerinden arındırılması ile gözenekleri açar, devamında doğal sabun köpüğüyle sıcak göbek taşında masaj yapılır. Bu bakımla vücuttaki zararlı toksinler atılır.

AJWA Spesiyal

Kese, köpük, esmer şeker, bal, Türk Kahvesi ve aromatik yağların karışımı ile yapılan, bitiminde de meyve ve şerbet ikramı ile sonlandırılan Afiya Spa’ya özgü bir ritüeldir.

Sultani Yegâh

Kese, köpük uygulaması, aromatik yağlarla yapılan masaj ve yüz maskesi ile sonlandırılan ritüeldir.

Cilt Bakımları

Derinlemesine Temizlik

Denizin muhteşem etkisini cildinde hissetmek isteyenler için oluşturulmuş bakımda, tuzundan arındırılmış okyanus suyu, yosun ve deniz bitkileri kullanılır. Temizlenen cilde, buhar ve sıkma işleminden sonra yapılandırıcı ampul uygulanır ve bakım ihtiyaca göre maske, serum ve kremlerle son bulur.

Canlandırıcı Bakım

Mezoestetik ve dermokozmetik bakımlar arasında yer alan ve güçlü antioksidan desteği sağlayan bu bakımda, kullanılan ürünlerle cilde yüksek C vitamini yüklemesi yapılır. “Energy C” bakımı, 2 kat antioksidan etki göstererek, serbest radikalleri nötralize eder ve hücre tabakasını yeniler. UVA ve UVB zararlı ışınlarına karşı koruma sağlayarak, güneş sonrası oluşacak problemleri azaltır.

Kolajen 360 Bakımı

Kolajen azalmasından kaynaklanan doku ve yüz hacmi kaybını engellemek için geliştirilen bu “anti-aging” bakım özellikle cilt hasarları ve yaşlanma çizgileriyle savaşmak, kolajen kaybını yeniden kazandırmak için önerilir. Cilde aminoasit desteği vererek kolajen fiberlerin oluşumunu sağlayan bakım, cildin yapısını düzeltmeye yardımcı olur.

24 Ayar Altın Bakımı

Kendine özgü ritüele sahip eşsiz ve ayrıcalıklı, cildin tüm ihtiyaçlarına cevap veren 24 ayar altın bakımı arındırma işlemiyle başlar. Yapılan rahatlatıcı masaj ardından cilde 24 ayar altın varakları yapıştırılır. Cilt tonunu dengeleyerek aydınlanmasını sağlayan bakım aynı zamanda oluşmuş ince çizgilerin açılımında da güçlü etkiye sahiptir. Bakım ritüelinde 24 ayar altın varakları cilt tarafından tamamen emilir, altının yüksek oksidatif enerjisi sayesinde yaşlanma problemlerine karşı cilde anti-oksidan desteği sağlanır.

Anti-aging Göz Bakımı

Yorgun göz çevresini dinlendirir, dolgunlaşmasını sağlar, erken yaşlanma belirtilerine karşı savaşır ve korur. Gerçek bir hücre uyarıcı olan bu bakım, hassas göz bölgesinin mikro dolaşımını aktifleştirerek, anında bir dekonjestan etki görülmesini sağlar.

Vücut Bakımları

AJWA Özel Zayıflama Bakımı

Thalion yosun bakımı, yosunların güçlü etki mekanizmasıyla vücutta yağ yakımını sağlar ve drenaj etkisiyle atılımını kolaylaştırır. Tüm vücuda yapılan vücut “peeling” işlemi ardından yosun özünden oluşan aktifleştirici jel hafif masajla uygulanır ve emilimi sağlanır. Mineral zengini yosun bakımı vücudun yeniden şekil almasını sağlarken aynı zamanda vücuda canlılığını yeniden kazandırır.

Güllü Ayak Bakımı

Vücudumuzun yükünü çeken ayaklarımız için oluşturulan dinlendirici ve rahatlatıcı ayak bakımı, gül yaprakları ile hazırlanmış ayak banyosu ile başlar. Aktif maddeler eşliğinde dinlenen ayaklara peeling uygulamasının ardından ayaklara, aynı zamanda tüm bedeni de rahatlatan, refleksoloji masajı yapılır.

Afiya Spa Arınma Bakımı

Türk kahvesi, zerdeçal ve zeytinyağından oluşan aromalı bileşim, vücut fırçası ile tüm vücuda özel masaj tekniği ile yayılır. Gözenekleri derinlemesine temizleyen yüz bakımı ile uygulama tamamlanır.

Yosun Bakımı

Selülit ve lokal yağ fazlalıklarını yok eden, toksin ve ödem atılımını hızlandırırken aynı zamanda kan dolaşımını arttıran bu bakım ile cildinizin nefes alması sağlanmaktadır.

Masajlar

Geleneksel Bali Masajı

Geleneksel Bali Masajı bedendeki akupunktur noktaların sert ve hafif vuruşlarla uyarılmasıyla yapılan, stresi azaltıp bedenin rahatlamasını sağlayan Uzakdoğu kökenli bir masajdır.

Aroma Terapi Masajı

Özel aromatik yağlarla uygulanan, daha çok dinlenmiş vücuda önerilen yumuşak masaj tekniğidir.

İsveç Masajı

Bölgesel kan dolaşımını arttırmak için damarları genişleterek dokuya fazla kan gitmesini sağlayan İsveç Masajı, kas gerilimini azaltır, yorgunluk ve stresi alır.

Derin Doku Masajı

Klasik masaj teknikleri içeren fakat deri altı dokusu, kaslar, yumuşak dokulara daha baskılı ve sert yapılan masaj tekniğidir.

Sırt ve Omuz Masajı

Yarı sert, yarı yumuşak yapılan bu masaj ile sırt bölümündeki kulunç ve kemik ağrılarını azaltan teknik uygulanır.

Spor Masajı

Spor etkinliklerinde, etkinlik öncesinde ve sonrasında kası ısıtmak ve sakatlığı önlemek amaçlı yapılan bu masaj tekniğinde farklı ritim, süre ve baskı uygulanır.

Selülit Masajı

Selülit Masajı, deri altı kan dolaşımını iyileştirerek damarların çapının daraltılması ve kanın bacaklardan düzenli olarak akmasını sağlar.

Refleksoloji Masajı

Ayağın altındaki refleks noktaları uyarılarak yapılan bu masajın tedavi edici özelliği bulunmaktadır.

Hint Baş Masajı

Hücre ve dokuların beslenmesi ve bedenin toksinlerden arınması için üst beden, sırt, omuz, boyun, saç derisi, saçlar ve yüze aromatik yağlar ile uygulanan, özel tekniği ile kasları rahatlatarak kan dolaşımını hızlandıran bir masajdır.

Sıcak Taş Terapisi

Isıtılmış volkanik taşlar eşliğinde özel masaj teknikleri uygulamasıdır.

Dört El Masajı

Vücuttaki gerilimi gidermek ve derin bir rahatlık sağlamak üzere iki terapist tarafından harmoni içinde gerçekleştirilen masaj derinlemesine dinlendirir.

Ayak Masajı

Ayak masajı, kendinizi şımartmak, uzun ve stresli bir günün ardından dinlenmek için uygulatabileceğiniz harika bir rahatlama şeklidir.

Medikal Masaj

Fibromiyalji, bel-boyun-sırt tutulmaları, eklem rahatsızlıkları, burkulmalar sonrası yapılacak masaj uygulaması tedaviye büyük katkıda bulunacaktır.

Günlük Spa Uygulamaları

Kadınlara Özel

Gelin Hamamı

Özel ritüellerinden oluşan gelin hamamı geleneğinde bakım, gelinin ve yakınlarının, hamamda bedenini ve ruhunu derinlemesine arınmış hissedeceği kese ve köpük masajı ile başlar, sonrasında ikramlarla eğlenceli bir ritüel haline gelir.

Odalık

Güllü ayak banyosu ile başlayan 135 dk’lık arındıcı bakım, kişiye özel cilt bakımı ve organik aromaterapi masajıyla devam eder.

Güllü Ayak Banyosu – Kişiye Özel Cilt Bakımı – Organik

Aromaterapi Masajı

Gelin Bakımı

Türk geleneklerine uygun olarak gelini düğün gününe hazırlar. Gül hamamı ile başlayan 3 saatlik bakım, kişiye özel masaj ile devam eder ve cilt bakımı ile sona erer.

Gül Hamamı – Kişiye Özel Masaj – Cilt Bakımı

Müstakbel Anneler

14 ila 28 hafta arasında bebek bekleyen anneler için uygun olan bu 2 saatlik dinlendirici bakım, rahat bir hamilelik geçirmenize yardımcı olur. Hafif bir masaj ile başlayan bu bakım hassas ciltler için uygulanan yüz bakımı ile son bulur.

Huzur Masajı – Hassas Ciltler İçin Cilt Bakımı

Erkeklere Özel

Selamlık

Ayak banyosu ile başlayan terapi ile suyun güzelliği, huzuru ve dengesi ile rahatlayın. Geleneksel Türk banyosu ile devam eden 2 saatlik terapi, dinlendirici bir masaj ile sonlanır.

Ayak Banyosu – Geleneksel Türk Banyosu – Dinlendirici

Damat Bakımı

Damadı Türk geleneklerine göre hazırlamak için 2 saat 45 dakika süren bu ritüel; hamam, masaj ve güçlendirici cilt bakımından oluşur.

Hamam – Kişiye Özel Masaj – Güçlendirici Cilt Bakımı

Afiya Spa

“Türk Banyosu” olarak da bilinen “Hamam”ın, Osmanlı’daki günlük yaşamın önemli bir parçası olduğu biliniyor. 

“Türk Banyosu” olarak da bilinen “Hamam”ın, Osmanlı’daki günlük yaşamın önemli bir parçası olduğu biliniyor.