- +
- +
DİREKT REZERVASYON WEB SİTESİNE ÖZEL FİYATLAR
Websitesi için indirim kodu
Web’e özel fırsatlar:
  • Oda fiyatınızda %15’e varan ekstra indirim
  • Konaklama süresince bir defa ücretsiz 3 parça kuru temizleme
  • Otel müsaitliği doğrultusunda saat 14:00’a kadar geç çıkış imkanı
  • 7 gece ve üzeri rezervasyonlarda ücretsiz tek yön havalimanı transferi
FIRSAT KODU “SAVE15”
BİLGİ İSTEYİN

İstanbul’u Keşfedin

Dünyanın en büyük şehirlerinden biri olan, uçsuz bucaksız ve sürekli değişen bir metropol olan İstanbul, zengin bir imparatorluk geçmişi ile heyecan verici çağdaş bir hareketi harmanlıyor. Hem ilk kez hem de tekrar gelen ziyaretçiler için aşağıdaki en önemli seçimleri önerdiğimiz göz kamaştırıcı ve sonsuz çeşitlilikte tarihi yerler ve cazibe merkezleri sunar.

Ayasofya Müzesi

Dünyanın önde gelen mimari başarılarından biri olan Ayasofya, aslen 1400 yıl önce “Kutsal Bilgelik Kilisesi” olarak inşa edilmiştir. Bu muazzam yapı, Bizans ihtişamının bir kanıtı olarak, İstanbul Tarihi Yarımada’da ziyaretçilere açıktır.

Sultan Ahmet Camii

1609-16 yılları arasında inşa edilen ve altı minaresi ve paha biçilmez İznik çinileri ile ünlü olan Sultan Ahmet Camii, Mavi Camii olarak da bilinir ve İstanbul'un en görkemli simge yapılarından biridir.

Hipodrom

Roma İmparatorluğu’nun başkenti olan Konstantinopolis’in bir zamanlar önemli bir stadyumu olup günümüzde de önemli bir halk meydanıdır. Yılanlı Sütun ve Mısır Dikilitaş’ına ev sahipliği yapar.

Topkapı Sarayı Müzesi

Yaklaşık dört asırdır Osmanlı padişahlarının oturduğu bu geniş saray, İstanbul'a ilk kez gelen tüm ziyaretçilerin mutlaka görmesi gereken bir yerdir. Seramik, cam ve gümüş eşyalar, silahlar ve zırhlar, imparatorluk kıyafetleri, minyatürler ve el yazmalarından oluşan eşsiz koleksiyonuyla Topkapı Sarayı, padişah eşleri, cariyeler ve çocukların ikametgahı olan Harem mahallesi ile de ünlüdür.

Yerebatan Sarnıcı

Bir Bizans mühendisliği harikası olan bu geniş ve mağara şeklindeki yeraltı sarnıcı, MS 6. yüzyılda imparator Justinian tarafından yaptırılmıştır. Sütunların üzerinde durduğu ters Medusa baş kaideleri ile dikkat çeken, ziyaret edilmesi gereken büyüleyici bir mekandır.

İstanbul Arkeoloji Müzesi

1891 yılında yapımına başlanan ve pitoresk Gülhane Parkı içinde yer alan, İstanbul doğumlu ünlü Fransız mimar Alexander Vallaury tarafından yapılan bu neo-klasik yapı, Anadolu'nun zengin Yunan ve Roma mirasına ait birçok mermer heykel, büst ve yapıya ev sahipliği yapmaktadır.

Türk ve İslam Eserleri Müzesi

15. yüzyılda inşa edilen ve vaktiyle Kanuni Sultan Süleyman'ın sadrazamı İbrahim Paşa'nın sarayı olan bu müze, önemli hat, çini ve halı koleksiyonunun yanı sıra göçebe Türk tasvir ve eserlerine ev sahipliği yapıyor.

Süleymaniye Camii

Mimar Sinan'ın tartışmasız şaheseri ve tartışmasız Ayasofya'ya rakip bir şaheser olan bu cami, kurucusu Kanuni Sultan Süleyman adına 1550-1557 yıllarında inşa edilen İstanbul'un en önemli camisidir.

Kariye Müzesi

11. yüzyılda, Haliç'in hemen yukarısında ve (o zamanki) Konstantinopolis'in Kara Surları yakınında inşa edilen “Church of St. Savior in Chorai”, Bizans Rönesans sanatının şaheserleri olarak kabul edilen iç mozaikler ve fresk süslemelere sahiptir.

Dolmabahçe Sarayı Müzesi

Osmanlı padişahlarının son zamanlardaki evi olan bu heybetli sarayda 250'den fazla oda ve yaklaşık 50 salon bulunmaktadır. 1850'lerin ortalarında inşa edilmiş olup, İstanbul Boğazı'nın en başında, şehrin Avrupa kıyılarının sahiline hakimdir.

Adalar

Anakaradan kısa bir feribot yolculuğu mesafesinde yer alan bu dört yerleşim ve yemyeşil ada, şehrin yoğun temposuna hoş bir mola sunuyor. Süslü villalar ve bahçeler, tek ulaşım aracının bisiklet ve at arabaları olduğu manzarayı süslüyor.

Müzelerin çalışma saatleri ve giriş ücretleri için lütfen concierge@ajwa.com.tr adresinden bizimle iletişime geçin.

Alışveriş

İstanbul'un en tarihi semtlerinden birinin kalbindeki avantajlı konumumuzla, labirenti andıran Kapalıçarşı'da veya Mısır Çarşısı'nda kapsamlı bir alışveriş çılgınlığı için mükemmel bir başlangıç ​​noktasıyız.

Kapalıçarşı

Dünyanın en eski ve en büyük kapalı çarşısı, otelden kelimenin tam anlamıyla birkaç dakika uzaklıktadır. 60 sokak ve 4000'e yakın mağazadan (mücevher, halı ve diğer yerel eserler başta olmak üzere) oluşan Kapalıçarşı, alışveriş yapsanız da yapmasanız da benzersiz bir deneyimdir.

Mısır Çarşısı

Yakınlardaki Eminönü semtinde bulunan ve 1. yüzyılın ortalarında hizmete giren İstanbul'un ikinci büyük kapalı çarşısı, aslında bir cami de dahil olmak üzere bir bina kompleksinin parçasıdır. Bu renkli ve hareketli pazarda kuru bitkiler, otlar ve sayısız baharat satılmaktadır.

Ancak İstanbul, Tarihi Yarımada’nın da ötesinde, bir dizi şık ve çekici semtte, Türk ve dünya markaları ile geniş bir alışveriş yelpazesi, yemek ve eğlence imkanları sunmaktadır.

Etiler, Nişantaşı, Beyoğlu, Bağdat Caddesi gibi lokasyonlarda ve lüks alışveriş merkezlerinde bulunan bazı favori mağazalarımız hakkında ipuçları için lütfen Misafir İlişkileri departmanımız ile iletişimde kalın.

İsim
E-Posta
Mesaj